top of page
kia_logo_3d_model_c4d_max_obj_fbx_ma_lwo

KIA

1944 yılında Kyungsung Precision Industry adıyla Güney Kore’nin başkenti Seul’de kuruldu. Kurulduğu ilk yıllarda bisiklet ve motosiklet üreten firma otomobil üretiminin de temellerini atmaktaydı.1961 yılında C-100 modelinin üretimini yapıp piyasaya sürerek tüketicisinin beğenisine sundu. 1962 yılında ise K-360 modeli piyasaya sürüldü.

1973 yılına gelindiğinde Güney Kore’nin Gyeonggi kentinde Sohari fabrikası açıldı. Aynı yıl iki kapılı ve kasası bulunan Brisa ismi verilen pikap kamyonet piyasaya sürüldü. Brisa yerel piyasada “halkın arabası” olarak anılmaktaydı ve orijinal olarak geliştirilen Kore’nin ilk yolcu arabası oldu. Brisa’nın çok beğenilmesiyle KIA 1974 yılında binek araç olarak da piyasaya sürdü. 1986 yılına gelindiğinde bir başka binek araç Pride’ın üretimine başlandı. Aynı yıl Kore’de 1 yıl sonra da Amerika’da piyasaya sürülen Pride 1 milyon üretim sayısına ulaşan ilk Kore arabası olarak tarihe geçti. 1987 yılında Concord sedan aracı üretildi.1998 yılında KIA Hyundai ile birleşerek dünyanın en büyük 5. araba üreticisi konumuna geldi.

 2019 yılı itibariyle Picanto, Rio, Ceed, Stinger, Stonic, Niro, Sportage, Sorento ve Bongo modellerini üreten KIA dünyanın en büyük otomotiv firmalarından biri olarak varlığını sürdürmektedir.

Kia: Otomobil Markaları

ÖZELLIKLER

Çıtayı Yükseltiyoruz

Kia: Özellikler
Car Disc Brake

KIA MODEL ARAÇLARDA 6 AY GARANTİ SUNUYORUZ

Tartışmasız Kalite

bottom of page