top of page

HYUNDAI

Güvenilir ve Sağlam

Yıllardır Hyundia araçlarının bakım ve onarımını yapıyoruz. Siz de aracınızı hemen bize getirin, kaputun altına bir göz atalım. Yedek parça ve işçilik garantisi sunmaktayız.Hyundai markası, 1947 yılında Güney Kore'de Chung Ju-Yung tarafından inşaat şirketi olarak kurulmuştur. İnşaat şirketi olarak kurulmasıyla piyasaya giren Hyundai grubunun küçük bir de tamir atölyesi bulunmaktaydı. Kore savaşı sonrasında yeniden yapılanmaya giden Hyundai grubu, 1960 ve 1970 yıllarında, gemi, otomobil ve makine üretimi gibi alanlara ağırlık göstermiştir. Bu ağırlıklı alanın devamında Hyundai grubu büyük gelişmelere zemin hazırlamıştır ve piyasanın ilgisini bu şekilde çekmeyi başarmıştır.

1967 yılında Hyundai Motor Company'nin kurulmasıyla, daha ayrıntılı sanayi kollarına geçiş yapmıştır. O yılda kurulan Hyundai Motor Company, şimdilerde Güney Kore'nin ilk liderlerinden biri olmaktadır. 1998 yılında KİA markasını da satın almasıyla piyasa gelirlerinin %70'lik bir kısmına sahip olmuştur. Şimdilerde Hyundai Motor Company, inşaat müteahhitliği, otomobil ve gemi yapımı, sigortacılık, petrokimya, finans, elektronik ve lojistik alanlarında faaliyetlerini sürdürmektedir. Hyundai Motor Company'nin bilinen en iyi alanı otomotiv sektörüdür. Bu alanıyla dünyada 5.sırada yer almaktadır. Güney Kore dışında faaliyet gösterdiği fabrikaları Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Çin ve Hindistan'da bulunmaktadır. Bünyesinde bulunan 45 şirketi ile, dünyanın en gruplarından biridir.

Ulsan fabrikası, dünyanın en büyük otomotiv üretim tesisi olmuştur. Kibar Holding'in 1997 yılında Hyundai Motor Company ile imzaladığı yarı yarıya ortaklık sözleşmesiyle, Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. kurulmuştur. Kibar Şirketler Grubu bununla birlikte İSO 9002 Kalite Belgesi'ne sahip olmuştur.

Hyundia: Otomobil Markaları

ÖZELLIKLER

Çıtayı Yükseltiyoruz

Hyundia: Özellikler
Car Disc Brake

HYUNDİA KİA ARAÇLARINA ÖZEL 6 AY GARANTİ VERİYORUZ

Tartışmasız Kalite

bottom of page